Bio krby

Autor obrázku: Visnu Pitiyanuvath

Mnoho lidí bydlí v panelovém bytě. I oni by rádi občas poseděli u krbu, kde bude hořet skutečný oheň a nejen nějaká optická náhražka. Nebo se chtějí jen tak dívat do plamenů ohně i tam, kde klasický krb není možný. Pro chvíle pohody a odpočinku u ohně si zvolí bio krb.

Pokud zvolíte tuto alternativu, otevřou se vám nové dimenze pro zkrášlení vašeho interiéru. Už nejste limitováni stavební úpravou a povolením. Můžete je umístit kamkoli. A nabídka materiálů, provedení a designů je široká. Pořídit se dají z ušlechtilé oceli, keramiky, kamene i skla. Neváhejte, dopřejte si nevšední zážitek a odpočinek.

Princip fungování

Fungují bez nutnosti komínů. Jejich základem je ekologický princip spalování paliva. V bytě tak neudělají žádný nepořádek, prach ani špínu. Jedná se o topení ekologicky nezávadné. Při spalování se netvoří tuhý odpad, ale dokonce ani kouř. Jediné, co se spalováním vytváří je vodní pára a oxid uhličitý, který vydechujeme i my.

Pro topení se využívá speciální palivo. Palivo je vytvořené na rostlinné bázi a nazývá se biolih. Jeho spotřeba není velká, takže ani vaše náklady na topení nebudou velké.

Výhřevnost bio krbů

Jejich výhřevnost záleží především na tom, jaký typ si pořídíte. Na trhu se vyskytují i bio krby s menší výhřevností. Výhřevnost se pohybuje přibližně mezi 3 až 4 kW, takže místnost o rozměrech cca 20 až 25 metrů čtverečních dokážou příjemně zahřát. Menší místnosti bývá potřeba během hoření bio krbů vyvětrat, aby nedošlo k efektu „vydýchané místnosti“, k čemuž dochází v důsledku úbytku kyslíku.

Pravdou zůstává, že většina lidí si je nepořizuje ani tak pro výhřevnost, jako spíše pro design. Očekávají od krbů především to, že se zvedne a zkvalitní celkový vzhled jejich domova.

Instalace bio krbů

Dají se používat ihned po vybalení. Není zapotřebí žádné složité instalace. Postačí si jen vybrat vhodné místo pro uložení, nalít palivo a zapálit oheň. Jelikož jsou bez přívodu plynu, bez komína, je jejich instalace opravdu naprosto nenáročná, navíc jej můžete kdykoliv přemístit na místo nové. Výhodou je rovněž jednoduchá a rychlá obsluha.

Navíc vynikají i minimální náročností na údržbu, spalování bioethanolu je totiž naprosto čisté a nezapáchavé. Kromě jednoduché instalace disponují i absolutně dokonalým zabezpečením. Nehrozí od nich žádné nebezpečí dětem ani domácím mazlíčkům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *