Krbové kamna zajistí teplo rychle a především levně

Abyste doma měli dostatečné teplo a nemuseli se v zimě navlékat do kožichů či se klepat zimou, vyžaduje to zajištění kvalitního a účinného topení. Ekonomickým a praktickým řešením vytápění jsou krby kamna. Krby a kamna patří mezi tradiční topidla, jejichž užitek a krása provází člověka již stovky let. Dopřejte si je a těšte se z jejich designu i přímého sálavého tepla.

Spolehlivé vytápění tradičními topidly

Stovky let vývoje krbů i kamen a následné používání je dovedlo k dokonalosti. Této dokonalosti se nejsou schopny vyrovnat ani současné moderní systémy vytápění. Ty se této skutečnosti pouze pomalu přibližují. Mnoho moderních domácností si pořizuje právě tyto výrobky, jako spolehlivý tradiční způsob vytápění bytů a domů.

Tak jako pro mnoho jiných věcí, které člověk užívá po takto dlouhou dobu, platí i pro krby a kamna, že je jen málo funkcí, které lze dalším vývojem vylepšit a zvýšit tak významně jejich užitek. Přesto i u takto prověřených topidel lze zkombinovat tradiční vzhled a provedení s moderními technologiemi. Velkou výhodu je, že se dnes dají velmi účinně zapojit do moderních systému vytápění. Využité jsou tedy nejen k potěšení, ale i k citelným úsporám nákladů na topení.

Krbová kamna jako spojení krbu a kamen v jednom

Autor obrázku: Jon Olav Eikenes

Představují kamna na dřevo, brikety nebo zpeletovanou biomasu, která stojí samostatně na nehořlavé podložce a nejsou napevno spojena s podlahou ani zdmi. Na komín jsou připojena komínovou rourou, podobně jako chalupářská. Disponují dvířky se skleněným průhledem do ohniště. Jejich srdcem je litinová vložka obvykle vyzděná šamotovými cihlami pro zvýšení odolnosti kamen vůči žáru ohně.

Vyzděná litinová vložka u krbových kamen zesiluje sálavý účinek tepla a do jisté míry teplo i akumuluje, díky čemuž vyzařují teplo ještě nějakou dobu po vyhasnutí ohniště. Konstrukce je nejčastěji ze zesíleného ocelového plechu, u dražších modelů bývá navíc částečně obložená kachlemi.

Proč se rozhodnout pro kombinaci krbu a kamen

Protože se staly nejprodávanějším kamnářským produktem dneška. Důvodem je řada výhod, které přinášejí ve srovnání s klasickými krby a kamny, jejich dekorativnost a schopnost přispět k úsporám nákladů na vytápění domů a bytů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *