Krby zahradní – výborné jídlo při odpolední i večerní párty

Autor obrázku: Family O’Abé

Posezení na zahradě u krbů patří ke koloritu letních měsíců. Pobyt s rodinou či přáteli na čerstvém vzduchu u otevřeného ohně má své nezapomenutelné kouzlo. Jenž je ještě umocněné o přípravu jídel na otevřeném ohni, kdy se zahradou line vůně pečeného masa. Proto se i neustále rozrůstá nabídka krbů zahradních.

Krby zahradní – kouzlo otevřeného ohně pod širým nebem

Stávají se dominantním prvkem mnoha zahrad a okolí domů, které kromě významné estetické funkce plní také funkci venkovního topidla a kuchyně pro přípravu jídel pod širým nebem. Nesetkáte se s jiným konstruováním, než jen formou otevřených krbů bez krbové vložky. Jejich hlavní funkcí je zajištění posezení u otevřeného ohně. Případně tepelná příprava jídel na venkovním grilu, na roštu či jen tak nabodnutých na konec prutu.

Podoba a konstrukce

Krby zahradní mohou mít nekonečnou řadu typů a provedení. Nejčastěji se k jejich stavbě využívají přírodní materiály (kámen, cihly, hlína). Lze se setkat i s betonovými. Konstrukce je buďto jednoduchá (topeniště a komín) anebo obsahuje i řadu komor pro případné uzení masa. Také zdobení krbu se meze nekladou – jen je vždy důležité, aby krby materiálem, svými ozdobami a celkovým provedením ladily se svým okolím a rázem celé zahrady či blízkého domu.

Plánujte si jen tak občas posedět na zahradě v jejich přítomnosti. Potom si v obchodě se zahradními potřebami pořiďte krby typové. Odvezete si jej jako stavebnici a na zahradě složíte. V případě, že nechcete tento typ, máte možnost postavit si originál.

Takové krby zahradní pak reprezentují svého stavitele po mnoho desítek let. Radost tak přinášejí několika generacím.

Stavět sami nebo s odborníky?

Ačkoli se na zahradách setkáváme s množstvím velmi dobře postavených zahradních krbů, které byly postaveny samotnými zahrádkáři či domácími kutily, přece jen na stavitele krbu čekají nesnáze a nebezpečí. Právě pro tyto nesnáze je nejlepším řešením svěřit návrh a stavbu odborníkům. Špatně navržené nebo chybně postavené krby často přináší svému majiteli nečekané těžkosti.

Zkušení odborníci znají případné problémy a umějí je spolehlivě předvídat. Konstrukci i stavbu od počátku zrealizují tak, aby došlo k vyloučení rizika obtíží. Jejich zkušenosti bývají zárukou estetického provedení, správné volby materiálu s ohledem na zamýšlené používání, jeho životnost a na jeho dokonalé sladění s okolím zahrady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *