Zahradní grily

Autor obrázku: woodleywonderworks

Grilování se stalo v České republice velice oblíbenou činností. Mnoho z nás si bez něj nedovede bydlení představit, protože je nedílnou součástí zahradního posezení. Chutným pokrmům, které se dají tímto způsobem připravit, málokdo odolá. Ovšem, aby zahradní grily plnily svou funkci, tak jak se do nich očekává, je nutné zvolit si kvalitní typ s dlouhou životností.

Co si uvědomit před pořízením

Při výběru je nutné nejprve si uvědomit, k čemu budou nejčastěji využívány. Znamená to nejen vědět frekvenci grilování, ale i to zda se budou převážet. Některé typy bývají variabilní méně a jiné více. Primárně se zahradní grily dělí na tyto typy: Grily na dřevěné uhlí, elektrické grily a plynové grily.

● Grily na dřevěné uhlí

Na většině zahrad však mají své místo grily, které ke svému provozu vyžadují speciální dřevěné uhlí, které pokrm griluje žárem, který z něho vychází při hoření. Gril na dřevěné uhlí je možné pořídit už za pár stovek korun. Rozhodujícími parametry jsou nejen materiál, z něhož je vyroben (plech, litina, nerez apod.), ale také jeho velikost a celkové zpracování.

● Elektrické grily

Tento typ je obecně vhodnější pro ty, kteří chtějí grilovat i v období, kdy už počasí nedovoluje pobývat na zahradě. Hodí se na terasy, do altánků i uzavřenějších prostor, protože ke grilování neužívá otevřeného ohně. Jejich obsluha je velmi snadná. Jednoduše se zapojí do zásuvky a zapne, čímž se uvede do provozu. Na trhu jsou k dostání různé varianty lišící se plochou pro grilování, jejím materiálem, ale také samozřejmě výkonem.

● Plynové grily

Stal se oblíbeným typem u těch uživatelů, kteří potřebují grily často převážet. Srdcem těchto grilů je hořák připojený na propanbutanovou lahev. Ten lze velmi účinně regulovat a proces grilování pokrmu korigovat v nejvyšší možné míře.

Jak správně vybrat zahradní grily?

Nabídka na trhu s grily je velmi obsáhlá. Výběr těch správných typů, proto není jednoduchou záležitostí. Následující body v článku Vám připomenou výčet parametrů, které byste měli vzít v úvahu. Při výběru grilů tedy pamatujte na:

  • celkovou stabilitu
  • tloušťku plechu
  • typ a velikost roštu
  • výkon (u elektrických nebo plynových typů)
  • váhu
  • životnost

V mnohých domácnostech se staly součástí běžného venkovního vybavení, bez kterého si obyvatelé neumí představit spokojené bydlení. Pamatujte ale před nákupem na to, že jedním ze stěžejních parametrů je i bezpečnost. Kvalitní zahradní grily musí být pevné a stabilní, aby nebylo možné ho jednoduše převrátit. Majitelům přináší potěšení, se kterým je pobyt na zahradě pestřejší a hlavně – chutnější, i proto by jeho výběr měl být pečlivý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *